O mnie

DSC01134

Nazywam się Grażyna Kotlorz i trudnię się… poszukiwaniem. Jak daleko sięgnę pamięcią, nieustannie poszukuję: szczęścia, harmonii, pomysłu na siebie, zdrowia, głębi, mądrości. Znajduję się więc w permanentnej podróży. Jej przebiegu nie znaczą bilety ani pieczątki w paszporcie. Co więcej, wędrować mogę nawet wtedy, gdy w kapciach siedzę na kanapie. Moja podróż to doświadczanie życia i czytanie książek, spotkania z ludźmi i chwile spędzone w samotności, rozmowy i milczenie, głębokie filozoficzne refleksje i obieranie ziemniaków, pomaganie i czekanie na pomoc.

Do mistrzostwa opanowałam sztukę przejęzyczania się w najmniej odpowiednich momentach. Od czasu do czasu bez powodu wpadam w czarną rozpacz (poza tym jestem optymistką). Bliscy twierdzą, że natura nie obdarzyła mnie darem koordynacji ruchowej. Nie czytuję żadnych regulaminów ani instrukcji. Nie rozumiem reklam. Ani wyścigu szczurów. Nie umiem śpiewać. Ale śpiewam, bo lubię. Lubię też złote myśli, które spisuję gdzie popadnie i natychmiast gubię. No i gubię się w urzędach.

Za radą Osho, staram się być Zorbą, żeby kiedyś stać się Buddą.

Uczę się, by nie żałować i nie oceniać. Pracuję nad sobą, by czuć wdzięczność i akceptację.

Dziś już wiem, że im prościej, tym lepiej. I to mi się podoba.

 

7 przemyśleń na temat “O mnie

 1. …staram się być Zorbą, żeby kiedyś stać się Buddą. Lepiej nie mogłaś tego podsumować, cała esencja z tekstu zawarta w paru słowach. Pięknie namalowałaś słowami swoje wnętrze.

  • Nie ja wymyśliłam to podsumowanie (a szkoda). Ja tylko wykorzystałam piękne i mądre słowa Osho. Nie pamiętam, kiedy się z nimi zetknęłam, ale poraziły mnie prostotą i oczywistością. Naprawdę myślę, że od Zorby do Buddy to dobry kierunek drogi. Na odwrót- niekoniecznie.

 2. Niezwykle ciekawy i inspirujący blog..!!! ciesze się, że odnalazłam „miejsce w Internecie”, które wychodzi naprzeciw mojej kiełkującej pasji…podziwiam, sympatyzuję i gratuluję „podróży”!!!

 3. Czuję dokładnie to samo, ba mam wrażenie że to Ja napisałam o sobie.
  Pozdrawiam ciepło i bardzo chętnie będę tu zaglądać.

 4. Pani Grażyno, czy już nie prowadzi Pani bloga?
  trafiłam tu przypadkowo i przeczytałam wszystkie artykuły jednym tchem. Od tej pory codziennie z nadzieją wchodzę, że coś nowego się pojawi…:)
  pozdrawiam Panią!

  • Dzień dobry. Dziękuję za dobre słowo i motywację. Tak, nadal prowadzę bloga. Albo raczej ciągle zamierzam nadal prowadzić :-) Dopadła mnie całkowita niemoc twórcza oraz permanentny brak czasu. Dziś jednak zmieniam ten stan rzeczy i biorę się do roboty :-) Pozdrawiam :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>