Madhur Jaffrey: Wśród mangowych drzew

Zapraszam do lektury wspomnień z dzieciństwa w Indiach. Autorka- Madhur Jafrey to znana indyjska aktorka i pisarka, autorka niemal 30 książek kulinarnych, odznaczona przez królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego za dorobek filmowy oraz za zasługi na polu promocji kultury i kuchni indyjskiej.

p017d1w5

Jej wspomnienia zapraszają nas w podróż do Indii widzianych oczyma młodej dziewczyny. Jest siła rodziny, przyjaźnie, miłości. Jest w tle historia Indii. I jest bardzo dużo kolorów, smaków i zapachów. No i oczywiście są przepisy kulinarne. A poza tym- są zdjęcia z prywatnego archiwum.

Lektura książki Madhur Jaffrey to swego rodzaju wyprawa w czasie i w przestrzeni. To też lekcja mówiąca, że życie i ludzie są wszędzie tacy sami.  Czasem tylko zamiast czipsów jedzą…plasterki mango posypane mieszanką soli pieprzu, czerwonej papryki i prażonego kuminu…tak, na małego głoda  :roll:

pobrane

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>