Kurs masaży ajurwedyjskich- zaproszenie do Katowic

Kurs przeznaczony jest dla fizjoterapeutów, naturoterapeutów, masażystów, pracowników salonów kosmetycznych, osób zainteresowanych masażami, medycyną holistyczną, ajurwedą i zdrowym trybem życia.

CEL SZKOLENIA:

 • Poznanie ogólnych założeń ajurwedy i potencjału w niej tkwiącego
 • Opanowanie sztuki wykonywania podstawowych ajurwedyjskich zabiegów olejowych: Abhyanga, Shiroabhyanga, Mukabhyanga, Kativasti, Udvarthana, Netravasti
 • Wzbogacenie wiedzy na temat skutecznych, naturalnych sposobów dbania o zdrowie
 • Zainteresowanie holistycznym podejściem do zdrowia w oparciu o ajurwedę

Program kursu jest tak pomyślany, by każde kolejne szkolenie było kontynuacją poprzedniego i dawało uczestnikom możliwość powtórzenia i utrwalenia zdobytej wcześniej wiedzy.

Założenia programu uwzględniają także możliwość udziału wyłącznie w wybranych szkoleniach bez konieczności udziału w całym kursie.

PLANOWANE EFEKTY I KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW:

Uczestnicy dowiedzą się:

 • Co to jest ajurweda i jak postrzega ona człowieka i jego zdrowie
 • Jakie miejsce w terapii ajurwedyjskiej zajmują masaże
 • Jak zabiegi ajurwedyjskie wpływają na zdrowie i samopoczucie człowieka
 • Jakie są wskazania i przeciwskazania do wykonywania poszczególnych masaży

Uczestnicy nabędą umiejętności:

 • Wykonywania sześciu podstawowych zabiegów ajurwedyjskich
 • Właściwego doboru olejów
 • Przygotowania stanowiska do masażu i organizacji pracy

PROGRAM:

25 – 26 marca 2017
ABHYANGA I MUKHABHYANGA
Prowadzenie: Grażyna Kotlorz

- Nauka praktycznego wykonania w/w zabiegów, powtórzenie i utrwalenie umiejętności
- Nie jest wymagana znajomość jakichkolwiek masaży, czy technik

ABHYANGA - podstawowy zabieg ajurwedyjski. Stanowi część tradycyjnego programu oczyszczającego i odmładzającego zwanego „panchakarma”. W trakcie jego wykonywania całe ciało jest intensywnie masowane dużą ilością specjalnego oleju (z ziołami lub bez), aby oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. Rytmiczne i głęboko relaksujące ruchy mają na celu poruszenie zastałej energii i umożliwienie jej swobodnego przepływu.

MUKABHYANGA - ajurwedyjski zabieg pielęgnacyjno-leczniczy twarzy, dekoltu i ramion. Ma działanie relaksacyjne, pielęgnujące, odmładzające (stąd znany jest także pod nazwą „wieczna młodość”). Upiększa zewnętrznie, a odmładza wewnętrznie. Podczas tego zabiegu skórę twarzy, dekoltu i ramion, po uprzednim oczyszczeniu, masuje się specjalnie do tego celu przygotowanym olejem.

22 – 23 kwietnia 2017
UDVARTHANA I SHIROABHYANGA
Prowadzenie: Katarzyna Molska

- Nauka praktycznego wykonania w/w zabiegów, powtórzenie i utrwalenie umiejętności
- Znajomość Abhyangi będzie dodatkowym atutem, nie jest jednak wymagana

UDVARTHANA - masaż pudrowy wspomagający odchudzanie. W zabiegu tym wykorzystuje się technikę właściwą dla masażu abhyanga. Podczas jego wykonywania specjalną mieszanką ziół ajurwedyjskich masuje się całe ciało. Zabieg ten zalecany jest jako terapia wspomagająca oczyszczanie organizmu z toksyn i odchudzanie. W sposób znaczący poprawia kondycję i wygląd skóry oraz wzmacnia ciało.

SHIROABHYANGA - ajurwedyjski masaż głowy wykonywany bywa ciepłym olejem (z dodatkiem ziół lub bez nich) albo bez oleju. Wzmacnia system nerwowy oraz funkcjonowanie zmysłów. W sposób znaczący relaksuje ciało, umysł i system nerwowy. Uwalnia napięcie szkieletowo-mięśniowe i poprawia koncentrację. Jednocześnie cudownie działa na włosy i leczy problemy skóry głowy.

13 maja 2017
NETRAVASTI, SHIROABHYANGA I MUKHABHANGA
Prowadzenie: Grażyna Kotlorz

- Nauka praktycznego wykonania zabiegu Netravasti i łączenia go z zabiegami: Shioroabhanga i/ lub Mukhabhanga
- W zależności od potrzeb, uczestnicy będą mogli także powtórzyć i utrwalić umiejętności wykonywania zabiegów: Shioroabhanga i Mukhabhanga lub w skrócie poznać ich podstawy

NETRAVASTI - jeden z ważniejszych starożytnych zabiegów stosowany w celu uwolnienia napięcia nagromadzonego w oczach. Napięcie to powoduje liczne dolegliwości: słabe widzenie, ból, opuchliznę. Zabieg ten działa głęboko na poziomie emocjonalnym, dlatego w czasie jego trwania pacjent powinien czuć się otoczony troską i opieką.

14 maja 2017
KATIVASTI I UDVARTHANA
Prowadzenie: Katarzyna Molska

- Nauka praktycznego wykonania zabiegu Kativasti i łączenia go z zabiegami na całe ciało (Abhyanga i Udvarthana)
- W zależności od potrzeb, uczestnicy będą mogli także powtórzyć i utrwalić umiejętności wykonywania zabiegów: Abhyanga i Udvarthana lub w skrócie poznać ich podstawy

KATIVASTI - zabieg leczniczy na kręgosłup. Wspomaga leczenie chronicznego bólu pleców, także przy przesunięciu lub wypadaniu dysku. Wykonywany bywa na odcinku lędźwiowym i/lub piersiowym kręgosłupa, na odcinku szyjnym lub na kolanie. Przed zabiegiem wykonywany jest wstępny masaż, po zabiegu masaż relaksacyjny.

PROWADZĄCE:

Grażyna Kotlorz - konsultantka ajurwedy (Instytut Jiva w Faridabad, Indie), autorka artykułów dla magazynu Yoga& Ayurveda oraz portalu Joga ABC, autorka bloga: Spokojnie – to tylko ajurweda!, nauczycielka jogi, instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności Hatha Joga.

Ukończyła liczne kursy specjalistyczne z zakresu: aktywności fizycznej, pracy z kobietami w ciąży oraz z dziećmi, profilaktyki zdrowotnej, doradztwa żywieniowego oraz zabiegów ajurwedyjskich. Na co dzień prowadzi studio pracy z ciałem Złoty Środek w Katowicach. Prowadzi zajęcia jogi z grupami w różnym wieku – od przedszkolaków po seniorów, warsztaty wyjazdowe oraz autorskie wykłady na temat ajurwedy.

Katarzyna Molska - certyfikowana konsultantka ajurwedy, współpracuje z Jiva Institute w Indiach. Jest masażystką o specjalności masaży ajurwedyjskich i orientalnych, prowadzi również mobilne SPA. Terapeuta dźwiękiem, pasjonatka i propagatorka zdrowego stylu życia i naturalnych metod leczenia. Ajurweda jest Jej pasją i sposobem na życie. W codziennej pracy łączy wiedzę ajurwedyjską z dźwiękoterapią i ziołolecznictwem tradycyjnym. Od roku studiuje również tradycyjną medycynę tybetańską. Nieustannie się rozwija poszukując nowych inspiracji, by jak najlepiej służyć ludziom.

 

CZAS TRWANIA: 6 dni, 48 h szkoleniowych

NAJBLIŻSZY TERMIN: 25-26.03.2017, 22-23.04.2017, 13-14.05.2017, godz. 10.00-16.45

MIEJSCE REALIZACJI: Katowice, Budynek C GWSH, ul. Kostki Napierskiego 38

KOSZT UCZESTNICTWA:
Uczestnictwo w całym kursie: 
2 000 zł brutto/osobę
Uczestnictwo w szkoleniu 25-26.03.2017r.: 800 zł brutto/osobę
Uczestnictwo w szkoleniu 22-23.04.2017r.: 800 zł brutto/osobę
Uczestnictwo w szkoleniu 13-14.05.2017r.: 800 zł brutto/osobę
Uczestnictwo w szkoleniu 13.05.2017r.: 430 zł brutto/osobę
Uczestnictwo w szkoleniu 14.05.2017r.: 430 zł brutto/osobę

CENA OBEJMUJE: uczestnictwo w zajęciach, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lunch, certyfikat ukończenia kursu

INFORMACJE I ZAPISY: 
tel. 32 357 06 05/06, 696 728 230, 696 721 366 e-mail: szkolenia@gwsh.pl

16864662_1277661728984587_5096824450436454645_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>