Konferencja w Katowicach

 

Już niebawem, bo 23 stycznia 2016, w Katowicach dobędzie się konferencja (pierwsza na Śląsku) AJURWEDA WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE.

Studio Złoty Środek, wraz z GWSH, ma zaszczyt być jej organizatorem.

Oto plan wydarzeń:

  • 9.15 – 9.30: Przywitanie Gości
  • 9.30 – 11.45: Wykład otwarty „Ajurweda i jej praktyczne zastosowanie we współczesnym świecie” dr Keshav Chauhan lekarz ajurwedy z Instytutu Jiva Ayurveda w Indiach
  • 11.45 – 12.00: Pokaz indyjskiego tańca KATHAK
  • 12.00 – 12.45: Przerwa na poczęstunek
  • 12.45 – 14.35: I część warsztatów
  • 14.45 – 16.45: II część warsztatów

Warsztat I
Duchowość a zdrowie w ujęciu ajurwedy (dr Keshav Chauhan)

Warsztat II
Kto Ty jesteś? Wstęp do poznania swojej konstytucji psychofizycznej i podstaw ajurwedy (Grażyna Kotlorz)

Warsztat III
Masaż głowy SHIRO ABHYANGA (Grażyna Kotlorz)

Warsztat IV 
Lecznicza moc przypraw w kuchni ajurwedyjskiej – warsztaty kulinarne (Maria Nowak-Szabat)

Warsztat V
Warsztaty tańca Bollywood (Magdalena Niernsee)

Warsztat VI
Warsztat malowania henną (Marta Klejsa) 

Warsztat VII
Joga regeneracyjna + praktyka na zdrowy kręgosłup (Anna Gładysz)

Warsztat VIII
Joga dla początkujących (Anna Gładysz)

 

Prelegenci

Dr Keshav Chauhan

lekarz ajurwedy z Instytutu Jiva Ayurveda w Indiach. Absolwent Ayurvedic Medical College oraz Panchacarma School for Ayurvedic Doctores w Kerali. Prowadzi szkolenia i warsztaty w Indiach, Francji, Litwie i Polsce.

Grażyna Kotlorz

konsultantka ajurwedy (Instytut Jiva, Indie), autorka artykułów dla magazynu Yoga& Ayurveda oraz portalu Joga ABC, autorka bloga: Spokojnie – to tylko ajurweda!, koordynatorka merytoryczna studiów podyplomowych Ajurweda – holistyczna koncepcja zdrowia w GWSH, nauczycielka jogi, instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności hatha-joga. Na co dzień prowadzi studio pracy z ciałem Złoty Środek w Katowicach. Prowadzi zajęcia jogi z grupami w różnym wieku – od przedszkolaków po seniorów, warsztaty wyjazdowe oraz autorskie wykłady na temat ajurwedy.

Maria Nowak-Szabat

terapeutka ajurwedyjska, holistyczny coach, psycholożka i trenerka, nauczycielka jogi Sivanandy, studiowała w Indiach. Specjalizuje się w holistycznych konsultacjach, łączących ajurwedę i psychologię. Uważa, że najprostszy sposób by zrozumieć ajurwedę, to poznać ją od kuchni. Dlatego też w prowadzonym we Wrocławiu Gabinecie terapii ajurwedyjskich  Agni zajmuje się warsztatami kulinarnymi. Wspólnie z mężem, prowadzi Panchakarmę – holistyczny program oczyszczania i przywracania równowagi.

Magdalena Niernsee

związana z kulturą Indii od 1998 roku. Wielokrotnie wyjeżdżała na kilkumiesięczne pobyty do Kerali i New Delhi, gdzie studiowała klasyczny taniec świątynny Bharatanatyam, dworski – Kathak oraz sztukę walki Kalaripayattu. W latach 2009-2013, jako stypendystka indyjskiego rządu (ICCR) studiowała w  prestiżowej Wyższej Szkole Tańca Kathak, Kathak Kendra w New Delhi. Jest wychowanką słynnego Guru, Pt. Jai Kishan Maharaja.  Mieszkając stale w New Delhi, rozwijała nie tylko swoją wiedzę taneczną, ale też poznawała kulturę i codzienne życie Indii. Obecnie, dzieli się swoimi indyjskimi doświadczeniami z polskimi odbiorcami podczas warsztatów, pokazów i prelekcji. Na codzień uczy tańca Kathak i Bollywood w Centum Kultury Indii i Sportu, w Warszawie.

Marta Klejsa

studentka krakowskiej indologii, jej zainteresowanie ozdabianiem henną zaczęło się od fascynacji kulturą krajów Azji Południowej. Od ponad dwóch lat zajmuje się tradycyjnym zdobieniem ciała z użyciem henny i innych naturalnych składników. Swoje wzory i pomysły przenosi również na przedmioty takie jak świece czy drewniane szkatułki, które pomalowane są we wzory zaczerpnięte i inspirowane sztuką malowania henną.

Anna Gładysz

Filolog klasyczny z półspecjalizacją indyjską, jogą zajmuje się od 1995 roku. Posiada dyplom
Introductory II Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute oraz uprawnienia instruktorskie wydane przez AWF w Katowicach. Uczestniczy, a od wielu lat także tłumaczy warsztaty prowadzone w Polsce przez największych nauczycieli jogi Iyengara (m.in. Lois Steinberg, Corin Biria, Feaq Biria, Jaki Nett, Sharat Arora, Abhi Sridhar). Joga zaprowadziła ją do Indii, gdzie miała okazję uczyć się na zajęciach prowadzonych m.in. przez Geetę i Prashanta Iyengarów. Tłumaczy podręczniki jogi (Podstawowe wskazówki dla nauczycieli jogi, Joga w praktyce, Praktyka jogi dla kobiet), prowadzi zajęcia jogi w Gliwicach i w Strzelcach Opolskich.

 

Szczegóły i zapisy: http://www.gwsh.pl/ajurweda2016/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>