Żywa mandala

Oto kolejna propozycja warsztatów wspierających rozwój i pracę nad sobą.

W tradycji hinduskiej mandala oznacza „ koło życia-święty krąg”.

Celem spotkania jest praca rozwojowa nad poszerzeniem świadomości, odwołująca się do starożytnego, obecnego we wszystkich kulturach symbolu koła, kręgu, pełni. Tworzenie mandali sprzyja budowaniu uważności, zyskiwaniu równowagi wewnętrznej i harmonii.
Prowadzi do integracji tego, co świadome i nieświadome. Jak twierdzą terapeuci pracujący tą metodą, pomaga ona dbać o zdrowie i stymulować pracę czakramów.
Pozwala na bezpieczną i nieskrępowaną ocenami ekspresję i pogłębiony kontakt z własnym ja.
Praca z mandalą jest formą medytacji twórczej- kreatywną wizualizacją.

Warsztaty poprowadzi : dr Marzena Śniarowska – Tlatlik

Nauczyciel akademicki z 20 letnim stażem (UŚ i AWF).
Psycholog praktyk, psychoterapeuta Gestalt (EAGT i trener Gestalt (FORGE).
Certyfikowany choreoterapeuta – terapeuta tańcem TT (PSCh-PTT), także DMT Training – Program ADTA
Członek założyciel, pedagog i superwizor Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii-PTT.

W swych zainteresowaniach naukowych I praktycznych osadzona w nurcie psychologii egzystencji I metody fenomenologiczno-hermeneutycznej. Autorka wielu publikacji ze wspomnianego obszaru oraz psychologii sportu I arteterapii psychologicznej. Prowadzi zajęcia seminaryjne dotyczące pracy z ciałem, a także pracy ze snem w psychoterapii, jak również psychologicznej pracy z różnymi formami arte- jak m.in. techniki plastyczne w psychologii, praca z dżwiękiem, muzyką, wizualizacją; filmem I video artem, fotografią, technikami dramowymi. Wykłada psychologię twórczości I fenomenologię.

Od 20 lat prowadzi wykłady, zajęcia grupowe i warsztaty w zakresie choreoterapii w kraju I zagranicą (Nowy York, USA).

Aktualnie przygotowuje rozprawę habilitacyjną dotyczącą rozwoju osobowego pod wpływem tańca, odwołując się do doświadczeń choreoterapeutycznych i porównawczych badań międzykulturowych. Nieustannie pogłębia wiedzę ucząc się w kontakcie, a także rozwija swoje umiejętności i wrażliwość uczestnicząc w wielu warsztatach, szkoleniach i kursach zarówno psychologicznych jak i tanecznych. Wśród szkoleń psychologicznych wysoko ceni nauki mistrzów kontaktu Stephena Schoena i Paolo Quatriniego. Rozwój ruchowy najmocniej wiąże z tańcami etnicznymi i tańcem jazzowym. W pracy z klientem korzysta m.in. z podstaw bioenergetyki A. Lowena, dokonań W. Reicha czy prac G. Roth. Poszukuje także inspiracji w szamańskich tańcach Tybetu, Ameryki Północnej i Południowej ( 3 lata pracy z tańcami prekolumbijskimi pod opieką Patricii Torres Villanueva) oraz Afryki , Indii (m.in. Bharata Natyam, Chiam I współczesny taniec indyjski) nie pomijając tradycji Słowian. Nawiązuję do idei ruchu autentycznego M. Whitehouse i pracy M.Chace, jak i wielu sposobów pracy z ciałem wywodzących się głównie z nurtu gestaltowskiego. Zbudowany na wieloletnich. doświadczeniach model zdarzeniowo – narracyjny jest autorską formą pracy z klientem w ruchu.

Pasjonuje się naturą, sztuką, podróżami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz spotkaniem z drugim człowiekiem. Zaprasza na szkolenia i do Spotkania!
Miejsce: Złoty Środek Studio Pracy z Ciałem
Terminy warsztatów: 10.10.2015
Czas trwania: 10.00 – 12.00
Cena: 40 PLN dla wszytskich klientów Złoty Środek Studio Pracy z Ciałem (ćwiczących w Katowicach, Rudzie Śląskiej, Piekarach Śląskich i Zabrzu), 120 PLN dla nowych klientów Studia
Zapisy: Tel. 790 379 021 LUB przez formularz zgłoszeniowy 
http://www.zlotysrodekstudio.pl/kontakt
 (temat: budzenie ciała)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>