Budzenie ciała- warsztaty choreoterapii

Zapraszamy na warsztaty choreoterapii- pierwsze z cyklu budzenia świadomości ciała w ruchu.
W działaniach tych nie jest potrzebny żaden specjalny talent do tańca ani dobra kondycja.
Stanowią także doskonale uzupełnienie praktyki jogi.
Dla osób, które są„odcięte”od swego ciała, nie potrafią nawiązać albo utraciły z nim dobry kontakt, może to być bardzo inspirująca forma pracy nad poszerzeniem świadomości samego siebie, na różnych poziomach naszego funkcjonowania (sfera ciała, psychiki i ducha)..
Często zapominamy o własnym ciele i o tym, co nam ono komunikuje w ciągu dnia, „coś czujemy”, ale odkładamy zajęcie się tym na później. To pociąga za sobą różne konsekwencje, m.in. w postaci napięć, blokad, ograniczeń ruchów, szeroko rozumianej somatyzacji.

Celem zajęć jest poszukiwanie i uzyskiwanie świadomości samego siebie i wszystkiego, co nas dotyczy i otacza; poznawanie własnych możliwości i ograniczeń.
Świadomość siebie rozpoczyna się od świadomości własnego oddechu, tempa i rytmu ruchów. Większa świadomość przekłada się na nasz rozwój osobisty, stymuluje nasze wewnętrzne wzrastanie, dojrzewanie do… samego siebie – szczęśliwszego, lepiej radzącego sobie z życiem.
To, co się dzieje z nami na poziomie emocji, wyraża się w naszym ciele, postawie, gestach i ruchach.
Przez te ostatnie z kolei wpływamy na nasze odczucia, doświadczenia na poziomie psychicznym i duchowym, dochodzimy do równowagi tego, co wewnątrz, i tego, co na zewnątrz, otwieramy wewnętrzne możliwości i programujemy potrzebę zmiany.
Rozpoczynamy od poczucia pragnienia zmiany, następnie przyzwolenia, rozluźnienia starych schematów (myślowych, emocjonalnych, ruchowych), zrobienia miejsca na „nowe” (doświadczenia, sposoby przeżywania, wchodzenia w relacje z sobą i innymi), w końcu wykonujemy pierwszy krok na drodze do nowego siebie.

Choreoterapia zwiększa poczucie wiary we własne siły i nadzieję na przyszłość, uruchamia poczucie sprawstwa (od nas zależy każdy nasz ruch), mocy, adekwatności, skutkiem czego jest aktywacja twórczego potencjału, inspiracji, intuicji, motywacji.
Ruch to życie. Pozwól sobie na ruch. Obudź się:)

Pozwól sobie na Życie!

Warsztaty poprowadzi : dr Marzena Śniarowska – Tlatlik

Nauczyciel akademicki z 20 letnim stażem (UŚ i AWF).
Psycholog praktyk, psychoterapeuta Gestalt (EAGT i trener Gestalt (FORGE).
Certyfikowany choreoterapeuta – terapeuta tańcem TT (PSCh-PTT), także DMT Training – Program ADTA
Członek założyciel, pedagog i superwizor Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii-PTT.

W swych zainteresowaniach naukowych I praktycznych osadzona w nurcie psychologii egzystencji I metody fenomenologiczno-hermeneutycznej. Autorka wielu publikacji ze wspomnianego obszaru oraz psychologii sportu I arteterapii psychologicznej. Prowadzi zajęcia seminaryjne dotyczące pracy z ciałem, a także pracy ze snem w psychoterapii, jak również psychologicznej pracy z różnymi formami arte- jak m.in. techniki plastyczne w psychologii, praca z dżwiękiem, muzyką, wizualizacją; filmem I video artem, fotografią, technikami dramowymi. Wykłada psychologię twórczości I fenomenologię.

Od 20 lat prowadzi wykłady, zajęcia grupowe i warsztaty w zakresie choreoterapii w kraju I zagranicą (Nowy York, USA).

Aktualnie przygotowuje rozprawę habilitacyjną dotyczącą rozwoju osobowego pod wpływem tańca, odwołując się do doświadczeń choreoterapeutycznych i porównawczych badań międzykulturowych. Nieustannie pogłębia wiedzę ucząc się w kontakcie, a także rozwija swoje umiejętności i wrażliwość uczestnicząc w wielu warsztatach, szkoleniach i kursach zarówno psychologicznych jak i tanecznych. Wśród szkoleń psychologicznych wysoko ceni nauki mistrzów kontaktu Stephena Schoena i Paolo Quatriniego. Rozwój ruchowy najmocniej wiąże z tańcami etnicznymi i tańcem jazzowym. W pracy z klientem korzysta m.in. z podstaw bioenergetyki A. Lowena, dokonań W. Reicha czy prac G. Roth. Poszukuje także inspiracji w szamańskich tańcach Tybetu, Ameryki Północnej i Południowej ( 3 lata pracy z tańcami prekolumbijskimi pod opieką Patricii Torres Villanueva) oraz Afryki , Indii (m.in. Bharata Natyam, Chiam I współczesny taniec indyjski) nie pomijając tradycji Słowian. Nawiązuję do idei ruchu autentycznego M. Whitehouse i pracy M.Chace, jak i wielu sposobów pracy z ciałem wywodzących się głównie z nurtu gestaltowskiego. Zbudowany na wieloletnich. doświadczeniach model zdarzeniowo – narracyjny jest autorską formą pracy z klientem w ruchu.

Pasjonuje się naturą, sztuką, podróżami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz spotkaniem z drugim człowiekiem. Zaprasza na szkolenia i do Spotkania!
Miejsce: Złoty Środek Studio Pracy z Ciałem
Terminy warsztatów: 03.10.2015
Czas trwania: 10.00 – 12.00
Cena: 40 PLN dla wszytskich klientów Złoty Środek Studio Pracy z Ciałem (ćwiczących w Katowicach, Rudzie Śląskiej, Piekarach Śląskich i Zabrzu), 120 PLN dla nowych klientów Studia
Zapisy: Tel. 790 379 021 LUB przez formularz zgłoszeniowy 
http://www.zlotysrodekstudio.pl/kontak
t (temat: budzenie ciała)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>