Willigis Jaeger OSB: Fala jest morzem. Rozmowy o duchowości.

Dziś bez zbędnych wstępów i „owijania w bawełnę”:

fala-jest-morzem-b-iext9433920

 

POLECAM TĘ KSIĄŻKĘ! Nie zniechęcajcie się poważnym tytułem. Bo, owszem, kryją się pod nim mądre rozważania, ale ich lektura nie jest ani trudna, ani uciążliwa.

Jest to zapis rozmowy Christopha Quarcha z Willigisem Jaegerem na temat duchowości mistycznej. Konwersacja ta dotyczy miejsca człowieka na ziemi, sposobów realizacji i osiągania szczęścia, stosunku do Boga, religii i codziennego życia.

Jeśli termin „duchowość mistyczna” paraliżuje Was nieco lub odrzuca, wyobraźcie sobie, co może mieć do powiedzenia niemiecki benedyktyn, który został mistrzem zen.

Książka nie jest specjalnie gruba, czyta się ją dość przyjemnie. Traktuje o sprawach bliskich każdemu z nas, o tym, „co zaprząta głowę, co leży na sercu i na wątrobie (…) co ością staje w gardle każdemu człowiekowi- niezależnie od tego, czy jest on chrześcijaninem, buddystą, poszukującym czy niewierzącym” (o. W. Oszajca SJ). Według Wojciecha Eichelbergera, książka ta „emanuje współczuciem, leczy zbłąkane dusze i rozdarte serca”.

Jestem przekonana, że warto pokłonić się nad nią, poczytać, pomyśleć.

Jeśli nadal nie jesteście przekonani, przeczytajcie parę cytatów:

„Bóg nie chce być czczony, on chce, by z nim żyć”

„Bóg manifestuje się w codzienności”

„To codzienność jest modlitwą”

„Wszystkie religie są drogami do doświadczania tego, co boskie, ale żadna z nich nie może twierdzić, że ma doń wyłączny dostęp”

„Spotkałem szczęśliwych ludzi na wózkach inwalidzkich i nieszczęśliwych którzy mogli, którzy mogli sobie pozwolić na spełnienie każdego życzenia”

 

Zapraszam do lektury! Czekam na opinie i refleksje!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>