Wielkanoc 2014 i opowieść o mądrości

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, wraz z ciepłymi życzeniami i pisankami mistrzowsko wykonanymi  przez Dorotę Koźlik, krótka opowieść :-)

● ● ●

Uczniowie zapytali rabbiego, co jest tajemnicą jego mądrości. Na co on im odpowiedział: „Gdy siedzę, to siedzę. Gdy stoję, to stoję. Gdy idę, to idę”. Uczniowie poczuli się zakłopotani i pomyśleli, że niezrozumiali właściwie. A więc zapytali ponownie: „Rebe, co jest tajemnicą twojej mądrości?” On ponownie odpowiedział: : „Gdy siedzę, to siedzę. Gdy stoję, to stoję. Gdy idę, to idę”. Wtedy uczniowie się rozgniewali i odrzekli: „Rebe, to co mówisz, czynimy również, ale jesteśmy dalecy od twojej mądrości”. Wtedy rabbi potrząsnął głową i powiedział: „ Nie! Gdy siedzicie, to już wstaliście. Gdy stoicie, to już wyruszyliście w drogę. Gdy idziecie, to już doszliście”.

/opowieść przytoczona przez Willigisa Jaegera w książce: Fala jest morzem/

● ● ●

Wesołych świąt!

CAM00945

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>