Nie dajmy się zwariować!

Jednym z elementów jogi, dla wielu uczniów i nauczycieli najważniejszym, jest ASANA. Asana czyli pozycja, do której się wchodzi, w której się trwa i z której się wychodzi. Wszystkie te etapy wykonuje się w ściśle określony sposób. Nad stopniem owej ścisłości można prowadzić (i prowadzi się) nieustanne dyskusje.

Tak naprawdę jednak asana to tylko jeden (niekoniecznie najważniejszy) z elementów ścieżki jogi. O innych napiszę nieco później.

Z drugiej strony, nie widzę powodu, by rzucać gromy na głowy tych, którzy pragną jedynie ćwiczeń fizycznych- bez filozofii, medytacji itd. Wszak intencje, które prowadzą nas na matę są różne i należy je uszanować.

Dziś zachęcam do lektury artykułu na temat roli precyzji w wykonaniu asan. Artykuł, oczywiście, nie jest mój, ale pod poglądami autorki podpisuję się bez wahania.


http://jogasutry.pl/6-powodow-miec-obsesji-punkcie-ustawienia-ciala-jodze-maya-devi-georg/#comments

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>