Marjan Ogorevc: Diagnostyka karmiczna

Wyobraź sobie, że każdy twój czyn NIEZAWODNIE, NA PEWNO I NATYCHMIAST wróci do ciebie. Wyobraź sobie, że każda twoja myśl (nawet ta najskrytsza) urzeczywistni się i naznaczy twoje życie.

Albo inaczej: wyobraź sobie, że wszystko to, co robisz, mówisz, myślisz stanie się rzeczywistością i wpłynie na twoje życie.

A dodatkowo: wyobraź sobie, że to wszystko stanie się rzeczywistością i wpłynie na życie twoich bliskich, szczególnie dzieci i nawet wtedy, gdy ciebie już nie będzie, one będą musiały zapłacić za każdy twój czyn, słowo, myśl.

Przekonanie, że jak dobrze pokombinujesz, to wiele rzeczy ujdzie ci „na sucho”, że myśl zrodzona w zakamarku umysłu wcale nie musi się zmaterializować, że złorzeczenie to tylko niewinny środek ekspresji językowej, że twoje błędy to tylko twój problem i że jeśli za nie zapłacisz, to ewentualnie dopiero w przyszłym życiu, ale na to jeszcze masz czas, „więc spoko”…. to przekonanie sprawia, iż na co dzień dajesz sobie przyzwolenie na „drobne odstępstwa” od Dekalogu, moralności, etyki czy po prostu zwykłej przyzwoitości i dobroci. Ewentualna kara nie jest pewna, poza tym odroczona w czasie i nie zrani twoich bliskich. Krótko mówiąc: masz czas.

A gdyby dzisiaj udowodniono ci bezsprzecznie, że jest inaczej? Że nie masz czasu, że konsekwencje poniesiesz na pewno ty i twoi bliscy? Że myśl czy słowo mają taką samą (a może większą nawet) siłę niż czyn? Że nic nie dzieje się bezkarnie? Co wtedy? Że wszystko wraca? Że na pewno wszystko i na pewno wraca?

Pojęcie karmy i reinkarnacji jest obce naszej kulturze i religii. I nie zamierzam ani nikogo przekonywać do zmiany światopoglądu, ani niczego udowadniać.

Proponuję jednak refleksję nad tym, co by było, gdyby jednak… . Bo ostatecznie będzie to refleksja na naszym życiem. I nad tym, czy aby na pewno mamy prawo twierdzić, że wszystko w tym życiu robimy tak jak trzeba. Oraz na tym, co możemy zmienić sami, by mimo wszystko dać sobie szansę na szczęście.

Dziś zapraszam do lektury książki Marjana Ogorevca „Diagnostyka karmiczna”. A w niej rozdziały takie jak:

Karma, Przenoszenie informacji z rodziców na dzieci, Wpływ kultury i sztuki, Dlaczego chorujemy, Szkodliwe programy w podświadomości, Związek między charakterem, przeznaczeniem i chorobą, Choroby zwierząt domowych, Co możemy zrobić sami itd.

A wnioski? Każdy sam je wyciągnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>