Geseko von Lüpke: Dawna mądrość na nowe czasy. Rozmowy z szamanami i uzdrowicielami XXI wieku

Geseko von Lüpke to niezależny dziennikarz, politolog, etnolog, pisarz, od wielu  lat prowadzi seminaria,  w czasie których pomaga ludziom w życiowym kryzysie, wykorzystując metody inicjacyjnej pracy z naturą. W książce „Dawna mądrość na nowe czasy” prowadzi rozmowy z siedemnastoma mędrcami, mieszkającymi w różnych częściach kuli ziemskiej i reprezentującymi różne kultury. Są to szamani, uzdrowiciele, którzy oscylują między tradycją swoich plemion i nowoczesnością świata Zachodu. Z jednej strony bowiem pozostają wierni najbardziej pierwotnym prawdom od wieków przekazywanym w swoich kulturach, z drugiej podróżują po całym „cywilizowanym” świecie, pracują na komputerach, studiują i nauczają na wyższych uczelniach, dzielą się swoją wiedzą i poznają zachodni punkt widzenia. Ktoś nazwał tę książkę „skrzynią skarbów” wypełnioną zapomnianymi mądrościami, które (kto wie?) może okażą się decydujące dla naszego życia i przeżycia?

Jest to książka wyjątkowa! Żyjemy w czasach, w których zewnętrzny świat materii determinuje nasz sposób myślenia i postrzegania świata. Coraz częściej zauważamy lub tylko przeczuwamy, że poza materią jest coś jeszcze. Że to, co odbieramy zmysłami, stanowi jedynie część prawdy.

Tak więc jeśli szukasz korzeni i tego, co naprawdę żywe, jeśli pragniesz pełnego obrazu świata i człowieka, jeśli czujesz, że racjonalny umysł nie wszystko ogarnia, ta książka jest właśnie dla ciebie. Jeżeli mimo wszystkich ukończonych fakultetów, tęsknisz trochę za opowieściami babci czy dziadka, za ich mądrością życiową i dobrymi radami, zajrzyj do tej książki. Zrób to, by przekonać się, że dawna mądrość może zmienić oblicze naszych nowych czasów.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>