Donna Farhi: Joga- sztuka życia

Wyjątkowo inspirująca książka na temat jogi! Doskonała zarówno dla tych, którzy praktykują od dawna, jak i dla początkujących joginów oraz tych, którzy nad jogą dopiero się zastanawiają. Autorka, urodzona w Ameryce, a mieszkająca w Nowej Zelandii, na nowo nadaje jodze sens najbardziej pierwotny i zasadniczy- znacznie wykraczający poza kwestie techniki wykonywania asan, oddychania, czy nawet medytacji. „ Świat niespecjalnie potrzebuje ludzi, którzy mogą jednocześnie być w dwóch miejscach albo którzy potrafią zawiesić się w stanach hiperświadomości, mieszkając w jaskini. Świat za to szalenie potrzebuje większej uprzejmości , hojności i mądrości”- pisze Donna Farhi. A nieco dalej tłumaczy: „ Nie ma znaczenia, jak pięknie wykonujemy pozycje jogi ani jak długo potrafimy siedzieć w medytacji- wszystkie osiągnięcia znikają, gdy jadąc samochodem, wciskamy się przed kogoś w dużym ruchu albo wychodząc z zajęć, ukradniemy matę do jogi”. Niemal na każdej stronie książki znajdujemy takie proste i (o dziwo!) odkrywcze stwierdzenia. Myślicie, że to banalne? Zbyt oczywiste? Zajrzyjcie na salę. Zobaczycie, że jest jeszcze wiele do zrobienia. I przeczytajcie książkę Donny Farhi! Koniecznie!

Jedno przemyślenie na temat “Donna Farhi: Joga- sztuka życia

  1. Świetna książka, jedna z najciekawszych jakie czytałam. Osobiście spodobał mi się fragment: „Trudno jest żyć w świecie, który utracił swój wewnętrzny kompas, jednak dopóki nie zrozumiemy naszego impulsu duchowego i nie przejmiemy nad nim kontroli, pozostaniemy narażeni na moce , które chcą, byśmy służyli patologii naszej kultury.”

    Teraz tylko dorwać rozmowę z szamanami :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>